فیلم آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

فیلم آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

 

 در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری فرمول مربوط به محاسبه استهلاک دارایی ها در اکسل را بررسی میکنیم و به صورت کامل با آن اشنا میشوید. این فیلم بخشی از دوره آموزش اکسل در حسابداری می باشد که میتوانید از این دوره برای یادگیری های بیشتر استفاده کنید. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

استهلاک چی هست و تعریف دقیق استهلاک

دارایی‌های مشهود هر مجموعه، دارای طول عمر محدود هستند که با گذشت زمان دچار استهلاک شده و ارزش آن‌ها به مرور زمان کم می‌شود که باید طی دوره ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند مستهلک شوند. استهلاک به معنی تخصیص نظام‌مند (سیستماتیک) مبلغ استهلاک پذیر یک دارایی طی عمر مفید آن است. هر ساله قبل از بستن حساب‌ها و انتقال به دوره مالی جدید، باید استهلاک مربوط به دارایی‌ها را محاسبه و هزینه استهلاک دارایی ثابت شناسایی شده را ثبت نمایید.

 

 روش خط مستقیم

در این روش، مبلغ استهلاک پذیر دارایی طی دوره عمر مفید تعیین شده در جدول استهلاکات به طور مساوی در هر سال مستهلک می‌گردد. در واقع در این روش با گذشت زمان یک مبلغ ثابت از ارزش دارایی به صورت سالیانه کسر می‌گردد. برای محاسبه هزینه استهلاک دارایی به روش خط مستقیم می‌توانید به صورت زیر اقدام نمایید.

عمر مفید / (ارزش اسقاط – بهای تمام شده دارایی) = هزینه استهلاک به روش خط مستقیم

 

آموزش محاسبه هزینه استهلاک به روش خط مستقیم با تابع sln

اکسل یکی از مهم ترین نرم افزار های می باشد که در حسابداری کاربرد دارد و ما در این پست میخوایم یکی از توابع پرکاربرد اکسل برای حسابداران را باهم بررسی کنیم. تابع sln تابعی می باشد که از آن برای محاسبه هزینه استهلاک به روش خط مستقیم استفاده می شود و بخش های مختلف این تابع شامل موارد زیر می باشد.

 • cost: بهای تمام شده دارایی
 • salvage: ارزش اسقاط داریی ما
 • life: عمر مفید دارایی ما

در فیلم زیر نحوه محاسبه استهلاک دارایی ها به روش خط مستقیم در اکسل را به صورت کامل توضیح دادیم که میتوانید از آن استفاده کنید. در این فیلم شما میتوانید یک فایل اکسل تهیه کنید و از آن برای محاسبه تمامی استهلاک ها استفاده کنید.

دانلود فیلم آموزشی مربوطه – کلیک کنید

دانلود فایل اکسل مربوط به این آموزش – کلیک کنید

اگر قصد یادگیری اکسل در حسابداری را دارید !!!

توجه کنید : این فیلم فقط چند یک دقیقه از ساعت ها آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل می باشد و اگر قصد یادگیری توابع مالی و حسابداری اکسل را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما دوره آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل را بررسی کنید و اگر به تازگی و از پایه قصد یادگیری اکسل و اکسل در حسابداری را دارید توصیه میکنیم دوره آموزش اکسل در حسابداری سایت را بررسی کنید.

‫6 دیدگاه ها

 1. سمیرا جهانی گفت:

  سلام سال شما و همکارانتون مبارک امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشید
  عالی بود

  1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

   سلام وقت خوش
   سال نو شما هم مبارک
   برای مشاهده آموزش های بیشتر آی آر حسابداران را از طریق اینستاگرام دنبال کنید

 2. سلام خسته نباشید
  عالی بود

  1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

   سلام وقت خوش
   لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید

 3. سلام به استاد نبی زاده گل خسته نباشید ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا