آموزش استهلاک به روش نزولی با نرخ متغیر در اکسل (تابع VDB)

آموزش استهلاک به روش نزولی با نرخ متغیر در اکسل (تابع VDB)

آموزش محاسبه هزینه استهلاک با روش نزولی با نرخ متغیر با تابع VDB

آموزش استهلاک به روش نزولی با نرخ متغیر در اکسل (تابع VDB)

 

 

در پست های قبلی سایت آی آر حسابداران برای شما آموزش محاسبه استهلاک به روش نزولی در اکسل  و آموزش محاسبه استهلاک به روش مجموع سنوات در اکسل را به صورت فیلم آموزشی قرار دادیم و در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران برای شما فیلم آموزش محاسبه هزینه استهلاک با روش نزولی با نرخ متغیر با تابع VDB در اکسل را قرار دادیم. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

آموزش تابع VDB در اکسل

این تابع برای محاسبه هزینه استهلاک دارایی های یک شرکت به روش نزولی با نرخ متغیر می باشد و به کمک این تابع میتوان هزینه استهلاک داریی را در بین دو بازه زمانی مشخص بدست آورد. اما به صورت کلی در روش های نزولی فرض براین است که دارایی ثابت درسال های اول عمر مفید خود منافع بیشتری نسبت به سال های آخر ارائه می کند. ورودی های این تابع شامل موارد زیر می باشد:

  • cost (بهای تمام شده): یک مقدار مثبت که نشان دهنده ارزش دارایی در طول عمر آن می باشد.
  • salvage (ارزش اسقاط دارایی): مقدار مثبت ارزش دارایی در پایان طول عمر دارایی
  • life (عمر مفید دارایی): مدت زمان مورد انتظار برای مورد استفاده قرار گرفتن یک دارایی
  • Start_Period (شروع دوره): ابتدای دوره ای که استهلاک آن محاسبه می گردد.
  • End_Period (پایان دوره): انتهای دوره ای که استهلاک آن محاسبه می گردد.
  • Factor (فاکتور): یک ورودی اختیاری برای تعیین نرخ استهلاک که پیش فرض آن ۲ می باشد.
  • No_Switch (بدون سوییچ): یک ورودی اختیاری که تعیین کننده این است که استهلاک به روش خطی مستقیم سوییج یابد یا خیر. اگر TRUE)1) تعیین شود یعنی سوییچ وجود ندارد و اگر FALS) 0 ) باشد یعنی سوییچ وجود دارد و اگر مقداری تعیین نگردد، FALS به صورت خودکار انتخاب می گردد.

 

فیلم محاسبه استهلاک در اکسل با تابع vdb

 

اگر قصد یادگیری اکسل در حسابداری را دارید !!!

توجه کنید : این فیلم فقط چند یک دقیقه از ساعت ها آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل می باشد و اگر قصد یادگیری توابع مالی و حسابداری اکسل را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما دوره آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل را بررسی کنید و اگر به تازگی و از پایه قصد یادگیری اکسل و اکسل در حسابداری را دارید توصیه میکنیم دوره آموزش اکسل در حسابداری سایت را بررسی کنید.

 

خطا های که معمولا این تابع حسابداری دارد

#NUM! : در صورتی که هزینه، ارزش اسقاط، شروع دوره، پایان دوره یا فاکتور کوچکتر از صفر باشند، طول عمر منفی، شروع دوره بزرگتر از پایان دوره، شروع دوره بزرگتر از طول عمر یا پایان دوره بزرکتر از طول عمر باشد این خطا رخ خواهد داد.

#VALUE! : در صورتی که یک یا چند ورودیی به صورت غیر عددی وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768