آخرین خبرها
خانه » اطلاعیه های کنکور ها+مشاوره » زمان ثبت نام و اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۹۶

زمان ثبت نام و اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۹۶

599226633550051018

زمان ثبت نام و اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی وحرفه ای سال ۹۶

اشخاصی که در این کنکور شرکت می کنند شامل تمام هنر آموزان و دانش آموزان هنرستان های فنی وحرفه ای و کاردانش وکسانی که معادل مدرک آن ها را دارند.سایت آی ار حسابداران بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ می‌رساند.

این مطلب رو ببنید : مشاهده کارنامه های قبولی درکنکور کاردانی فنی وحرفه ای ۹۵ (کلیک کنید )

کنکور کاردانی فنی وحرفه ای ۹۶

 

زمان ثبت نام کنکور فنی وحرفه ای سال ۹۶

۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت

تاریخ برگزاری  کنکور کاردانی فنی وحرفه ای ۹۶

۱۳ مرداد

تاریخ اعلام نتایج  کنکور کاردانی فنی وحرفه ای ۹۶

نیمه دوم شهریور

 

برای دانلود دفترچه روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی سال ۱۳۹۶

در ادامه مطلب سعی میکنیم تمام مواردی رو که نیاز دارید معرفی کنم.

برای مشاهده هرقسمت از بخش های زیر روی عنوان کلیک کنید .

 

سوالات و نظرات خودتون رو از طریق سیستم نظر دهی بپرسید مشتاقانه تمامی نظرات و سوالات شما را جواب میدیم .

دانش آموزان حسابداری در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید از طریق ایدی پشتیبانی در تلگرام تماس بگیرید.

ادرس کانال سایت برای مطلع شدن از اخرین اخبر لحظه ای :

irhesabdaran

آیدی پشتیبانی سایت در تلگرام :

irhesabdaran20

 

 

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط وضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ و برخی از رشته های بدون آزمون (پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) می‌رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور منحصراً بصورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۲/۲۴ آغاز می شود و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۲/۳۱ پایان می‌پذیرد؛ لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی واختصاصی به شرح ذیل هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌:
علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی می بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که از روز ‌شنبه مورخ ۹۶/۰۲/۲۳ در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار خواهد گرفت) در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کاردانی منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی  و کد رایانه ای چهار رقمی دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون) متقاضی ادامه تحصیل شوند.
ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۶، منحصراً به روش ذیل امکان پذیر است:
۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی: (www.sanjesh.org). 2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام  از پایگاه اطلاع رسانی سازمان. ۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام. ۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد،داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است،با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۲۰٫۰۰۰ (دویست هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون،نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
تذکر: چنانچه داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی است، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۵۱٫۰۰۰ (پنجاه و یکهزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور اقدام نماید.
تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود،داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵/۰۰۰ (پنج هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.
 
دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:
به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.
تذکرمهم: ۱-آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام ، دانش آموز سال آخر بوده و موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، ضرورت دارد که در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون (از روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۵/۱۰ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۵/۱۲) با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات کارت نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند.
۲-چنانچه داوطلبی در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.
 
زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:
بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ در روز جمعه ۹۶/۵/۱۳ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه شنبه مورخ ۹۶/۵/۱۰ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۵/۱۲ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۰ تقاضانامه تعیین می‌گردد؛ لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.
 
تذکر مهم:
به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند از تعداد ۴۲ رشته امتحانی در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ به شرح جدول زیر، پذیرش ۱۱ رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۳۱ رشته امتحانی صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) می‌باشد:
کدرشته امتحانی
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
 
کدرشته امتحانی
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
۱۲
الکتروتکنیک
با آزمون
۲۸
سرامیک
با سوابق تحصیلی
۱۴
کامپیوتر
با آزمون
۲۹
معدن
با سوابق تحصیلی
۱۷
مکانیک خودرو
با آزمون
۳۰
ناوبری
با سوابق تحصیلی
۱۹
تاسیسات
با آزمون
۳۱
الکترونیک و مخابرات دریایی
با سوابق تحصیلی
۲۳
نقشه کشی معماری
با آزمون
۳۲
مکانیک موتورهای دریایی
با سوابق تحصیلی
۲۴
نقشه برداری
با آزمون
۳۴
امور اداری
با سوابق تحصیلی
۳۳
حسابداری بازرگانی
با آزمون
۳۵
کودکیاری
با سوابق تحصیلی
۳۶
مدیریت خانواده
با آزمون
۳۷
طراحی و دوخت
با سوابق تحصیلی
۳۸
تربیت بدنی
با آزمون
۴۰
هنرهای تجسمی
با سوابق تحصیلی
۳۹
گرافیک
با آزمون
۴۱
فرش دستباف
با سوابق تحصیلی
۵۱
صنایع غذایی
با آزمون
۴۲
قلم زنی
با سوابق تحصیلی
     
۴۳
امور دامی
با سوابق تحصیلی
۱۱
الکترونیک
با سوابق تحصیلی
۴۴
گاوداری صنعتی
با سوابق تحصیلی
۱۵
ساخت و تولید
با سوابق تحصیلی
۴۵
مرغداری صنعتی
با سوابق تحصیلی
۱۶
نقشه کشی عمومی – نقشه کشی و طراحی صنعتی
با سوابق تحصیلی
۴۶
تکثیر و پرورش آبزیان
با سوابق تحصیلی
۱۸
صنایع فلزی
با سوابق تحصیلی
۴۷
پرورش زنبور عسل
با سوابق تحصیلی
۲۰
صنایع چوب و کاغذ
با سوابق تحصیلی
۴۸
امور زراعی و باغی
با سوابق تحصیلی
۲۱
چاپ
با سوابق تحصیلی
۴۹
گل و گیاهان زینتی
با سوابق تحصیلی
۲۲
ساختمان
با سوابق تحصیلی
۵۰
ماشینهای کشاورزی
با سوابق تحصیلی
۲۵
صنایع شیمیایی
با سوابق تحصیلی
۵۲
نوازندگی ساز ایرانی
با سوابق تحصیلی
۲۶
صنایع نساجی
با سوابق تحصیلی
۵۳
هتلداری
با سوابق تحصیلی
۲۷
متالورژی
با سوابق تحصیلی
     
 
توصیه‌های‌ مهم‌:
۱- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان  سنجش و دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه نمایند.
۲- به داوطلبان توصیه می‌شود که در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح موارد فوق ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۳- توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کدپیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و آن را نزد خود نگهداری نمایند.
۴- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های عمومی ‌اعلام ‌خواهد شد.
۵- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

25 نظرات

 1. سلام معدلم۱۳کمه ولی احتمال قبولیم هست ؟؟رشتم عمرانه

 2. سلام، انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای امکان ویرایش و اضافه کردن کد رشته را دارد .ممنون

 3. حسابداری کاردانش میخونم کدوم شاخه خوبه برای انتخاب رشته در دانشگاه.

 4. سلام.بعد از کنکور که جوابش میاد معلوم شد جوابش دانشگاه دولتی هم امکان قبول شدنش هست‌.

 5. سلام وقت بخیر من دیپلم غسر حضور میگیرم از ی چن جاجا کافی نت پرسید ثبت نام کنکور فنی حرفه ای ۹۶برا رشته معماری گفتن ۱۴اردیبهشتو گوگل نوشت ۲۷تا۳۱اردیبهشت زمان ثبت نام دقیق از کی تا کی هس لطفا بگین ممنون

 6. سلام
  ببخشید منابع این کنکور چیه؟
  من رشتمو عوض کردم و غیر حضوری دیپلم گرفتم و نمیدونم باتید چه درس هایی رو بخونم!
  از کجا باید بفهمم؟

 7. سلام ممنون از سایت خوبتون.من امسال کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری شرکت میکنم,کتاب های مدرسان رو تهیه کردم قسمت آزمون های آزاد سال های قبل , دروس حسابداری دولتی و سازمان و مدیریت هم داره ولی در آزمون های سراسری این دروس نیست میخواستم ببینم سوالات سازمان و مدیریت و حسابداری دولتی هم بخونم یا حذفشون کنم؟.

 8. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم ببینم امسالم مثه سال گذشته کاردانی عمران برای هنرستانها بر اساس معدله یا کنکور

 9. سلام
  خسته نباشید چن تا سوال داشتم
  سوالات کنکور مال فنیه یا کاردانش چون کتابا فرق داره؟
  دانشگاه فنی دولتی محسوب میشه؟
  اگه هست میزان دانش پذیریش چقده؟
  تو تهران کدوم دانشگاه ها بهترن؟
  با تشکر

 10. میشه به سوالم جواب بدین چرا گفته شده که دارندگان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش که فاقد مدارک پیش دانشگاهی و یا کاردانی میباشند حق ثبت نام در ازمون را ندارند و با هاشون برخورد میشه پس من که رشته ام معماری و فنی هستم باید چه کار کنم

  • admin

   سلام
   بدون شک شما اطلاعیه کنکور سراسری رو مطالعه کردید که برای دانش آموزان رشته های (تجربی- انسانی-ریاضی) هستش .شما باید در کنکور کاردانی فنی و کاردانش شرکت کنید که مخصوص دانش آموزان هنرستان ها هستش.
   موفق باشید

 11. زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای سال ۹۶ ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت این خبر درسته

 12. سلام تورو خدا جواب بدید…….ثبت نام کنکور فنی۹۶از کی شروع میشه؟؟؟؟؟

 13. سلام ممنون از اطلاعات خوبتون فقط معلوم نیست که چه رشته هایی کنکور دارد؟ واین که اگر دارد فنی حرفه ای وکاردانش باهم هست کنکور اش ؟ واین که آیا سهمیه ی شهید دارد!؟ یعنی پسر برادر شهید بهش تعلق میگیرد؟؟
  ممنون

  • admin

   سلام حسین جان

   نه هنوز مشخص نیست چه رشته های کنکور دارن
   بله هر دو گروه یه کنکور دارن
   خیر سهمیه تعلق نمیگیره
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را جواب بدید *