آموزش مخفی کردن سطر و ستون در اکسل

آموزش مخفی کردن سطر و ستون در اکسل

چطور سطر ها و ستون ها و سلول ها را در اکسل مخفی کنیم؟

آموزش مخفی کردن سطر و ستون در اکسل

 

در پست قبلی سایت آموزش نحوه محسابه حق بیمه در اکسل را آموزش دادیم و در این پست به درخواست کاربران آموزش مخفی کردن سطر و ستون در اکسل را آموزش دادیم. برای مشاهده جزئیات بیشتر و دانلود فیلم آموزشی مربوطه با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

چرا سطر ها و ستون ها در اکسل باید مخفی شوند ؟

گاهی اوقات ما به دلایلی به یک سری سطر ها و ستون ها در اکسل نیاز نداریم یا نمیخواهیم دیده شوند و قصد داریم آنها را حذف کنیم ولی به دلیل اینکه فرمول ها و توابع یا داده های در آنها نوشته شده است نمیتوانیم آنها را حذف کنیم به همین خاطر بهترین گزینه مخفی کردن آنها است و به این صورت دیگر در فایل ما قابل مشاهده نیستند و یا اگر شخص دیگری هم در حال استفاده از فایل اکسل می باشد به راحتی متوجه آنها و داده های آنها نخواهد شد به همین خاطر سراغ مخفی کردن سطر یا سلول ها میریم.

 

مخفی کردن سطر یا ستون در اکسل به روش ساده .

برای مخفی کردن سطر یا سلول ها سریعترین و راحترین روش ممکن این است که سطر یا سلولی که میخواهیم مخفی شود را از ابتدای سطر یا سلول انتخاب و بعد راست کلیک کنیم و گزینه Hide  را بزنیم. برای اینکه مجددا آنها را برگردانیم به حالت نمایش میتوانیم به همین صورت سطر یا ستون مورد نظر را انتخاب و راست کلیک و گزینه Unhide را بزنیم. برای یادگیری بهتر فیلم آموزشی زیر را مشاهده کنید.

 

فیلم آموزش مخفی کردن سطر و ستون در اکسل

دانلود فیلم آموزشی مربوطه – کلیک کنید

 

آموزش صفر تا صد اکسل را ببنید

یکی از پرکاربرد ترین مهارت های اداری و حسابداری کار کردن با نرم افزار اکسل است و به همین دلیل ما یک دوره آموزشی که شامل آموزش صفر تا هزار اکسل و کاربرد های آن در حسابداری است را تهیه و تنظیم کردیم . شما همین الان میتوانید دوره آموزش اکسل در حسابداری را که شامل بیش از ۱۷ ساعت فیلم آموزشی است از طریق سایت بررسی و تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا