حقوق و مزایای مشمول بیمه و مالیات سال 1403

حقوق و مزایای مشمول بیمه و مالیات سال 1403

حقوق و مزایای مشمول بیمه و مالیات سال ۱۴۰۳

مزایای مستمر و غیر مستمیر مشمول بیمه و مالیات حقوق

 

در پست قبلی نحوه محاسبه مالیات حقوق را آموزش دادیم که میتوانید به صورت رایگان آن را مشاهده و فایل اکسل مربوطه را دانلود کنید و در این پست از سایت دانشجویان حسابداری ایران برای شما حقوق و مزایای مشمول بیمه و حقوق و مزایای مشمول مالیات در سال ۱۴۰۳ را بررسی میکنیم. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

فیلم آموزش حقوق و مزایای مشمول بیمه و مالیات سال ۱۴۰۳

دانلود فیلم آموزشی مربوطه – کلیک کنید

حقوق و مزایای مشمول بیمه چیست ؟

وقتی از حقوق و مزایای مشمول بیمه صحبت می شود منظور آن دسته از دریافتی های پرسنل هستند که باید بر اساس آنها حق بیمه سهم کارگر و حق بیمه سهم کارفرما محسابه شود. امسال این حقوق و مزایا را در فیلم بالا به صورت کامل ارائه شده است.

 

حقوق و مزایای مشمول مالیات چیست ؟

همانطور که در خصوص بیمه توضیح دادیم .منظور از موارد مشمول مالیات هم کلیه دریافتی های کارگر می باشد که باید با هم جمع شوند و در نهایت مالیات حقوق کارگران بر اساس ماده ۸۴ و ۸۵ قانون مالیات های مستقیم محاسبه و به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود. لیست مربوط به مزایای مستمر و غیر مستمر مشمول محاسبه مالیات شامل مواردی است که در فیلم نام برده شد.

 

حق عائله مندی در سال ۱۴۰۳

یکی از مزایای که در سال ۱۴۰۳ به کارگران متاهل تعلق میگیرد حق عائله مندی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان می باشد. حال با اینکه این مورد جدیدا به بخشنامه حقوق اضافه شد شاید برای شما سوال شود که مشمول بیمه و مالیات هست یا خیر ؟ بله متاسفانه مشمول مالیات و بیمه است. یکی از سریع ترین راه ها برای انجام محاسبات حقوق و دستمزد استفاده از اکسل محاسبه حقوق و دستمزد ۱۴۰۳ می باشد که ما آن را در پست دیگری ارائه کردیم و می توانید از آن استفاده کنید

 

مزایای مستمر و غیر مستمر معاف از مالیات و بیمه

در این فیلم آموزشی تمامی مواردی که مشمول بیمه و مالیات بوده را به شما معرفی کردیم و به غیر از آنها سایر مزایای مربوط به حقوق و دستمزد پرسنل معاف از مالیات حقوق و معاف از بیمه می باشند

 

ثبت روزنامه مالیات حقوق و حق بیمه

بعد از اینکه محاسبات مربوط به بیمه و مالیات انجام شد حسابداران باید آنها را در دفاتر خود و سیستم حسابداری ثبت کنند برای اینکه با ثبت روزنامه آنها به صورت کامل آشنا شوید حتما پست آموزشی ثبت روزنامه حقوق و دستمزد پرسنل را مشاهده کنید.

 

آموزش صفر تا صد حسابداری حقوق و دستمزد

حسابداری حقوق و دستمزد یکی از مهارت های ضروری بازار کار هست که دانشجویان و علاقه مندان به ورود به بازار کار حسابداری باید آن را به صورت کامل و بر اساس آخرین قوانین و بخشنامه ها یاد بگیرند . به همین دلیل ما در یک دوره آموزشی با عنوان آموزش حسابداری حقوق و دستمزد ویژه بازار کار صفر تا صد این مهارت را به صورت صحیح و اصولی و به زبان ساده آموزش دادیم. در حال حاضر میتوانید با تخفیف ویژه در این دوره شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا