چطور در نرم افزار حسابداری هلو سرفصل ایجاد کنیم؟

چطور در نرم افزار حسابداری هلو سرفصل ایجاد کنیم؟

آموزش ایجاد سرفصل جدید در نرم افزار حسابداری هلو نسخه اسمارت (نسخه ۸)

 

یکی از بخش های مهم که کاربرد های زیادی در نرم افزار حسابداری هلو دارد ایجاد سرفصل هست. نحوه ایجاد سرفصل ها و مباحث پیشرفته آن را به صورت کامل در دوره آموزش نرم افزار حسابداری هلو آموزش دادیم که میتوانید از فیلم های این دوره استفاده کنید. اما برای ایجاد سرفصل جدید در این نرم افزار باید روی دکمه ایجاد سرفصل در منو های این نرم افزار یا بخش آیکون های اون کلیک کنید و با انتخاب این گزینه، می توانید سرفصلهای پیش فرض برنامه را مشاهده نمایید، سرفصل های کل به رنگ قرمز با ۳ رقم، سرفصل های معین به رنگ سبز با ۴ رقم و سرفصل تفصیلی به رنگ آبی با ۴ رقم نمایش داده شده است.

 

چطور در نرم افزار حسابداری هلو سرفصل ایجاد کنیم؟

تعریف سرفصل جدید در نرم افزار حسابداری هلو

برای ایجاد سرفصل جدید بر روی دکمه تعیین حساب جدید، کلیک نمایید. سه گزینه ورود کد کل، معین و تفصیلی مشاهده می شود. با انتخاب گزینه ورود کد کل می توانید حساب کل جدید با سه رقم تعریف نمایید. پس از معرفی نام کدکل، پیغام لطفا ماهیت و گروه حساب کل جدید را مشخص نمایید، در صفحه ظاهر می شود که باید برای حساب کل تعریف شده، گروه و ماهیت حساب تعیین گردد.

برای تعریف کد معین، ابتدا روی سرفصل کل مورد نظر کلیک، سپس گزینه ورود کد معین را انتخاب نمایید. کد معین جدید را با چهار رقم وارد نمایید. برای تعریف کد تفصیلی نیز ابتدا روی سرفصل معین مورد نظر کلیک وگزینه ورود کد تفصیلی را انتخاب نموده، کد تفصیلی جدید را باچهار رقم وارد نمایید.به هنگام تعریف کدهای معین یا تفصیلی مربوط به یک کد کل، با کلیک راست در فرم مربوطه گزینه های دیگری نمایش داده خواهد شد.

نکته:گروه و ماهیت سرفصلهای پیش فرض سیستم با رعایت اصول حسابداری تعریف شده و نباید تغییر کنند، در صورتی که گروه و ماهیت را اشتباه معرفی نمایید، در گزارشات ترازنامه و سود وزیان، مغایرت ایجاد می شود، لذا تاکید می گردد که پیش فرض ها را تغییر نداده و در صورت تغییر با استفاده از دکمه پیش فرض، وضعیت را به حالت پیش فرض نرم افزار بازگردانید.

در صورتی که سرفصل های تعریف شده دارای گردش عملیات و مانده حساب نباشند، می توانید با کلیک بر روی دکمه حذف یک حساب سرفصل های تعریف شده را حذف نمایید. سرفصلهای پیش فرض نرم افزار قابل حذف نیستند.

توجه: تعداد ارقام کدهای کل، معین و تفصیلی به صورت پیش فرض بوده و نمی توانید آن را از حالت پیش فرض خارج نموده و تغییر دهید.

توجه کنید : اگر نیاز به یادگیری صفر تا صد نرم افزار حسابداری هلو دارید حتما محصول آموزش نرم افزار حسابداری هلو را در سایت بررسی کنید. این محصول شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی می باشد که تمام آنچه را که شما نیاز دارید را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا