دانلود پاورپوینت اهداف صورتهای مالی

دانلود رایگان پاورپوینت اهداف صورتهای مالی

 

پاورپوینت اهداف صورتهای مالی – هدف های صورتهای مالی

۲ فایل پاورپوینت با موضوع اهداف صورت های مالی – فصل ۴

 

تعداد اسلاید ۲۲+۲۹
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت های حسابداری

گزارشات تحقیقاتی و بیانیه های انتشاریافته

مسئله هدفهای استفاده کنندگان از اطلاعات مالی تا حدود زیادی در رویکرد مفروضات بنیادی –اصول نادیده گرفته شده ولی در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی در اغلب تحقیقات و بیانیه های مرتبط با تئوری حسابداری مطرح شد و اهمیت روز افزونی یافت . نیازهای اطلاعاتی و هدفهای استفاده کنندگان اطلاعات مالی در واقع حلقه ارتباطی تحقیقات و بیانیه هایی شد که توسط انجمن حسابداری امریکا ، انجمن حسابداران رسمی امریکا ، هیات اصول حسابداری و هیات استانداری حسابداری مالی تدوین و منتشر گردید.

 

وظایف کمیته تدوین در بکار گیری تعریف تئوری

مشخص کردن دانش حسابداری به طوری که بتوان تعمیم های مفیدی را در باره آن انجام داد و تئوری مربوط را تدوین کرد . تدوین استاندارهایی که بتوان توسط آن درباره اطلاعات حسابداری قضاوت کرد . تعیین زمینه های ممکن برای بهبود در روش های عملی حسابداری. برای محققین حسابداری که در پی توسعه موارد استفاده حسابداری به تناسب نیاز های جدید جامعه می باشند چارچوب مفیدی ارائه دهند.

 

هدفهای صورتهای مالی :

انجمن حسابداران خبره آمریکا در پاسخ به انتقادهایی که بر گزارشگری مالی شرکت ها وارد می آمد وپی بردن به این واقعیت که تدوین یک چارچوب نظری برای حسابداری ضرورت دارد در آوریل ۱۹۷۱ تشکیل دو گروه را اعلام کرد: گروه اول گروه که کمیته ویت نام گرفت مسولیت اصلاح فرایند تدوین استانداردهای حسابداری را بر عهده گرفت گزارش این کمیته منجر به تشکیل هیات استانداردهای حساب دار ی شد . گروه دوم کمیته تروبلاد نام گرفت مسئولیت تعیین هدفهای مالی را بر عهده گرفت.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت اهداف صورتهای مالی (پاورپوینت ۱)

تصویر اسلاید های پاورپوینت اهداف صورتهای مالی (پاورپوینت 1)

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت اهداف صورتهای مالی (پاورپوینت ۲)

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت اهداف صورتهای مالی (پاورپوینت 2)

 

شرح تئوری حسابداری و پذیرش آن ((SATTA)

درسال ۱۹۷۳ انجمن حسابداری آمریکا هیاتی را برای مطالعه ادبیات جاری حسابداری مالی وتهیه گزارش در مورد وضعیت موجود حرفه در ارتباط با تئوری بکار گمارد ماموریت این هیات تاحدود زیادی مشابه کمیته تئوری بنیانی بود. تئوری بنیانی حسابداری کوشش کرد که رهنمودهای تئوریک لازم را برای ارزیابی اطلاعات حسابداری وسیستمهای ارزشیابی ارائه کند ازسوی دیگرتئوری ساتا سیستمهای مختلف ارزشیابی را در حسابداری همراه با سایر ملاحظات نظری مورد توجه قرار داد ودلایل عدم امکان تدوین ضوابطی که منجر به انتخاب یک سیستم ارزشیابی توسط حسابداری بشود را برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا