خانه » فایل های آماده حسابداری » دانلود فایل پاورپوینت » دانلود رایگان پاورپوینت اهداف صورتهای مالی

دانلود رایگان پاورپوینت اهداف صورتهای مالی

دانلود رایگان پاورپوینت اهداف صورتهای مالی

 

پاورپوینت اهداف صورتهای مالی – هدف های صورتهای مالی

تهیه کنندگان: سپیده نادر علی – سمیه حاجی نژاد

 

تعداد اسلاید 22
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت های حسابداری

گزارشات تحقیقاتی و بیانیه های انتشاریافته

مسئله هدفهای استفاده کنندگان از اطلاعات مالی تا حدود زیادی در رویکرد مفروضات بنیادی –اصول نادیده گرفته شده ولی در اواخر دهه 1960 میلادی در اغلب تحقیقات و بیانیه های مرتبط با تئوری حسابداری مطرح شد و اهمیت روز افزونی یافت . نیازهای اطلاعاتی و هدفهای استفاده کنندگان اطلاعات مالی در واقع حلقه ارتباطی تحقیقات و بیانیه هایی شد که توسط انجمن حسابداری امریکا ، انجمن حسابداران رسمی امریکا ، هیات اصول حسابداری و هیات استانداری حسابداری مالی تدوین و منتشر گردید.

 

وظایف کمیته تدوین در بکار گیری تعریف تئوری

مشخص کردن دانش حسابداری به طوری که بتوان تعمیم های مفیدی را در باره آن انجام داد و تئوری مربوط را تدوین کرد . تدوین استاندارهایی که بتوان توسط آن درباره اطلاعات حسابداری قضاوت کرد . تعیین زمینه های ممکن برای بهبود در روش های عملی حسابداری. برای محققین حسابداری که در پی توسعه موارد استفاده حسابداری به تناسب نیاز های جدید جامعه می باشند چارچوب مفیدی ارائه دهند.

 

هدفهای صورتهای مالی :

انجمن حسابداران خبره آمریکا در پاسخ به انتقادهایی که بر گزارشگری مالی شرکت ها وارد می آمد وپی بردن به این واقعیت که تدوین یک چارچوب نظری برای حسابداری ضرورت دارد در آوریل 1971 تشکیل دو گروه را اعلام کرد: گروه اول گروه که کمیته ویت نام گرفت مسولیت اصلاح فرایند تدوین استانداردهای حسابداری را بر عهده گرفت گزارش این کمیته منجر به تشکیل هیات استانداردهای حساب دار ی شد . گروه دوم کمیته تروبلاد نام گرفت مسئولیت تعیین هدفهای مالی را بر عهده گرفت.

 

شرح تئوری حسابداری و پذیرش آن ((SATTA)

درسال 1973 انجمن حسابداری آمریکا هیاتی را برای مطالعه ادبیات جاری حسابداری مالی وتهیه گزارش در مورد وضعیت موجود حرفه در ارتباط با تئوری بکار گمارد ماموریت این هیات تاحدود زیادی مشابه کمیته تئوری بنیانی بود. تئوری بنیانی حسابداری کوشش کرد که رهنمودهای تئوریک لازم را برای ارزیابی اطلاعات حسابداری وسیستمهای ارزشیابی ارائه کند ازسوی دیگرتئوری ساتا سیستمهای مختلف ارزشیابی را در حسابداری همراه با سایر ملاحظات نظری مورد توجه قرار داد ودلایل عدم امکان تدوین ضوابطی که منجر به انتخاب یک سیستم ارزشیابی توسط حسابداری بشود را برشمرد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : 0.300 مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code