دانلود رایگان پاورپوینت دارایی های جاری

دانلود رایگان پاورپوینت دارایی های جاری

دانلود رایگان پاورپوینت دارایی های جاری

پاورپوینت داراییهای جاری (فصل ۱۶ هندریکسون) (دو زبانه)

 

در پست قبلی برای شما پاورپوینت دارایی های ثابت را قرار دادیم که میتوانید آن را به صورت رایگان از سایت دریافت کنید و در این پست از سایت دانشجویان حسابداری ایران برای شما پاورپوینت دارایی های جاری را قرار دادیم این فایل در ۵۳ اسلاید توسط خانم سحر آجرلو تهیه و تنظیم شده است. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود این فایل در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه شوید.

 

درباره دارایی های جاری

دارایی های جاری شامل حسابهایی می شوند که در سیستم گزارشگری مالی ارائه می گردند و بیش از سایر اقلام می توانند دستاویز تهیه صورت های مالی قرار گیرند. مثلا لحظه که درامد شناسایی می شود می تواند به صورت مستقیم نه تنها بر سودآوری بلکه بر حسابهای دریافتنی نیز اثر بگذارد. دارایی های جاری و در سطح کمتری بدهی های جاری به صورت رابطی بین صورت سود و زیان و صورت جریانهای نقدی عمل می کنند. به طور مثال افزایش در حسابهای دریافتنی بیانگر این است که همه درآمدهای مورد ادعای شرکت وصول نشده اند. یا افزایش در موجودی کالا بیانگر این است که همه اقلام خریداری شده به فروش نرفته اند.

 

دارایی های جاری پولی

دارایی های جاری پولی عبارتند از ادعا نسبت به مبلغ مشخصی پول که دارای قدرت خرید عمومی است، در دسترس قرار میگیرد و می توان برای عملیات جاری در چرخه عملیاتی شرکت یا حداکثر یک سال به مصرف رسانید.وجوه نقد ،حسابهای دریافتنی و اسناد دریافتنی در این گروه قرار می گیرند. وجوه نقد و شکل های مختلف پول که بر حست ارزش جاری بیان شوند و مقدار آنها مشخص است .

 

سرمایه گذاریهای غیر جاری

هنگامی که شرکت اوراق قرضه بلند مدت قابل فروش را با صرف و کسر خریداری می کند و آنها را به عنوان سرمایه گذاریهای کوتاه مدت نگهدار می نماید ارزش این اوراق در سررسید نمی تواند نشان دهنده مبلغی باشد که هنگام فروش اوراق قرضه دریافت خواهد شد. بنابراین روش مناسب این نیست که صرف یا کسر این دسته از اوراق قرضه را مستهلک کرد.قیمت اعلام شده این دسته از اوراق قرضه در بازار اطلاعات بهتری ارائه می کنند، نه فقط به این دلیل که انتظار می رود این اوراق در آینده نزدیک به فروش برسند بلکه بدان سبب که قیمت جاری آنها در بازار نشان دهنده تغییراتی است که در نرخ بهره رایج بازار رخ داده است، درحالی که استهلاک بر مبنای یک نرخ ثابت انجام می شود.

 

موجودی کالا جز دارایی های جاری

موجودی کالا در برگیرنده کالاهایی است که شرکت قصد دارد در فعالیت های عادی خود به فروش برساند و مواد و ملزوماتی را که در فرایند تولید محصول برای فروش مورد استفاده قراردهد.ملزوماتی که در عملیات غیر تولیدی به مصرف می رسند در این گروه قرار نمی گیرند . آنها عبارتند از : اوراق بهاداری که شرکت برای فروش مجدد نگهداری می کند ولی به عنوان عملیات فرعی شرکت به حساب می آیند و دارایی های ثابتی که شرکت مورد استفاده قرار می دهد و یا پس از استفاده آنها در معرض فروش می گذارد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۰.۱۸۰ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا