جدول بخشنامه حقوق و دستمزد و مالیات 1403

جدول بخشنامه حقوق و دستمزد و مالیات سال 1403

جدول بخشنامه حقوق و دستمزد و مالیات سال ۱۴۰۳

مبالغ و ارقام و جدول های مالیات و حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۳

 

یکی از مهم ترین مواردی که در ابتدای هر سال حسابداران به آنها نیاز دارند بخشنامه های مالیات و بخشنامه حقوق و دستمزد می باشد که در این پست از سایت دانشجویان حسابداری میخواهیم بخشنامه های مربوطه برای سال ۱۴۰۳ را بر اساس آخرین اخبار منتشر شده ارائه کنیم. برای توضحیات بیشتر در ادامه با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

سقف معافیت مالیات حقوق به صورت سالانه و ماهانه در سال ۱۴۰۳

نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارگران و کارمندان همه ساله در قانون بودجه مربوط به آن سال تعیین و تصویب می شود.امسال هم حقوق و دستمزد کارگران تا مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان به صورت ماهانه معاف از مالیات می باشد در نتیجه حقوق و دستمزد کارگران به صورت سالانه تا مبلغ ۱۴۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان معاف از مالیات می باشد و مازاد بر آن باید بر اساس جدول زیر محاسبه و به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود.

 

جدول بخشنامه مالیات حقوق سال ۱۴۰۳

با توجه به لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در این سال حقوق کارگران تا مبلغ ۱۲ میلیون تومان معاف از پرداخت مالیات می باشد و مازاد بر آن و به صورت پلکانی مطابق با جدول بالا مشمول مالیات بر حقوق بر اساس ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم خواهد شد.

جدول بخشنامه مالیات حقوق سال 1403

 برای اطلاع از اخبار دقیق مربوطه پیشنهاد میکنم حتما کانال تلگرام آی آر حسابداران را دنبال کنید.

 

حداقل حقوق کارگران سال ۱۴۰۳

در نهایت بعد از چانه زنی های زیاد بین نمایندگان کارفرما و کارگری و دخالت های دولت جدول حقوق و دستمزد و بخشنامه های مربوطه مربوط به سال ۱۴۰۳  در ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مشخص شد که اطلاعات کامل مربوط به حقوق و دستمزد قانون کار را در جدول زیر میتوانید مشاهده کنید.

 

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد ویژه بازار کار

ما در یک دوره آموزشی صفر تا صد حسابداری حقوق و دستمزد بازارکار را به صورت کامل و حرفه ای آموزش دادیم که پیشنهاد میکنم اگر میخواین مهارت های بازارکار و مبحث حسابداری حقوق و دستمزد را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.این دوره بهترین گزینه هست و همین الان میتوانید با یک تخفیف ویژه اون رو تهیه کنید.

‫4 دیدگاه ها

  1. با سلام در فایل اکسل محاسبه مالیات فرمول نویسی نشده است؟؟

  2. سلام
    اکسل حقوق و مالیات رو کی قرار میدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا