راه و روش های کاهش استرس در کنکور حسابداری

راه و روش های کاهش استرس در کنکور حسابداری

بهترین راهکارهای کاهش استرس در کنکور حسابداری

راه و روش های کاهش استرس در  کنکور حسابداری

 

استرس یک عامل شناخته شده برای ابتلا به افسردگی است. و همچنین می‌تواند بر روی سلامت جسمی شما تاثیر بگذارد.و این استرس باعث میشه که خیلی از دواطلبان کنکور ها که خیلی هم مطالعه داشته اند از دور خارج شوند. اما به نظر شما باید چکار کرد که این استرس از بین برود. و مشکلی برای کاربران سایت آی آر حسابداران به و جود نیاید و همه ان ها بتوانند در کنکور موفق باشند. ما در ادامه مطلب بهترین روش ها و راهکار های کاهش استرس در کنکور حسابداری را برای شما اماده کردیم.بدون شک با مطالعه و به کار گیری روش های زیر در جلسه کنکور میتوانید با خیالی آسوده و راحت جلسه را کنترل کنید.

 

اولین روش برای کاهش استرس شمارش کردن است :

کاهش استرس در کنکور

یک روش موثر برای برخورد با موقعیت‌های استرس‌آور، شمارش تا عدد ۱۰ است. این کار به شما کمک می‌کند تا از لحاظ فکری و روانی از آن لحظه استرس‌آور دور شده و ۱۰ثانیه به شما وقت می‌دهد تا از آن شرایط خود را رها کنید. فرض کنید این عمل «ریموت کنترل» زندگی شماست و در آن لحظه دکمه توقف یا PAUSE آن زده شده است. وقتی به آرامی تا عدد ۱۰ شمردید، حالا دو بار دکمه PLAY را فشار دهید. در نتیجه در وضعیت بهتری نسبت به قبل قرار خواهید گرفت.  گروهی معتقدند که شمارش اعداد از انتها به سمت ابتدا یعنی از عدد ۱۰ به سمت عدد صفر می‌تواند نتایج بهتری داشته باشد. شما می‌توانید امتحان کنید. کدام یک برای شما بهتر است؟

 

دومین روش استراحت دادن به مغز و مثبت اندیشی است :

۳۰کاهش استرس در کنکور ثانیه کافیست تا استرس شما جای خود را به آرامش بدهد. برای اینکار باید ذهن خود را به سمت موضوعات جالب و مثبت منحرف کنید. با تصور هر چیزی که به شما انرژی مثبت می دهد ، شروع کنید؛ تصویری از فرزند و یا همسرتان، عکس حیوانات ، تصور جواهر مورد علاقه شما که برای خریدش پول پس انداز کرده اید و تمام فکر هایی که برای مدت کوتاهی می تواند لبخند را روی لبان شما بیاورد، می تواند شما از یک فرد عصبی به فردی آرام تبدیل کند. وتمام موارد منفی که در ذهن دارید رو دور بیاندازید چون اینا همان مواردی هستند که موفقیت و پیروزی شما را دوست ندارند..

 

 

 

سومین روش شئ رو فشار بدهید :

کاهش استرس در کنکورهمان‌طور که می‌دانید در هنگام استرس، تخلیه انرژی‌های اضافی انباشته شده در بدن ضروری است. گروهی این کار را با زدن ضربه یا شکستن جسمی انجام می‌دهند. گروهی عادت دارند کتاب و یا هر کاغذی که جلوی آنها هست پاره‌ کنند، ولی بهترین راه فشردن شیئی در دست‌هاست.  معمولاً فشردن چیزی با دست باعث کاهش استرس و دغدغه ظاهر می‌شود. شما می‌توانید یک حلقه‌ تقویت کننده ‌مچ‌دست همیشه همراه داشته باشید و در هنگام استرس آن را در دست خود فشار دهید.  البته توأم کردن این روش با سایر روش‌ها می‌تواند اثر بخشی بهتری داشته باشد.  در صورت نداشتن حلقه تقویت‌کننده، خمیر بازی بچه‌ها نیز برای این کار بسیار مناسب است. اگر توجه داشته باشید می‌بینید که شما این عکس العمل را غیرارادی با بازی کردن و فشردن خودکار در دست یا مچاله کردن کاغذ در دست یا ضربه زدن دست به روی میز انجام می‌‌دهید.

 

چهارمین مورد اینه که به خودتون سخت نگیرید:

وقتی به دلیل موضوع خاصی دچار استرس می‌شوید، از خودتان سوال کنید که آیا این موضوع آن‌قدر اهمیت دارد که به خاطر آن دچار پریشانی شوید.

واقعیت این است که اکثر مسایل روزمره که باعث ایجاد استرس می‌شوند، تهدیدی برای زندگی به شمار نمی‌روند مگر این که مربوط به اموری از قبیل خانواده یا سلامت افراد باشند. هر گاه احساس کردید جلسه امروز آن‌طور که انتظار داشتید نتیجه نداشت و یا متوجه لکی روی لباس خود شدید، دچار پریشان خاطری نشوید، این‌ها مسائل تعیین‌کننده زندگی نبوده و باعث بروز فاجعه نمی‌شوند.با وجود مشکلات زیادی که هر روز به سمت شما هجوم می‌آورند، افتراق مسایل مهم و تعیین‌کننده از سایر مسایل می‌تواند نقش مهم و اساسی در جلوگیری از استرس شما داشته باشد. کمی راحت‌تر گرفتن موقعیت‌ها باعث کاهش استرس و فشارهای روانی ناشی از آن در شما می‌شود.

 

پنجمین روش اینه که نفس عمیق بکشید :

نفس کشیدن غیراز داشتن اثرات حیات بخش، می‌تواند در آرام نمودن شما نیز بسیار موثر باشد. هنگام استرس سه نفس عمیق بکشید و در فاصله هر دم و بازدم مکث لازم را حفظ کنید.  دم را از بینی کشیده و بازدم را از دهان تخلیه کنید. در هنگام دم و بازدم بدن خود را کاملاً رها کرده و ذهن خود را از تمامی مسایل جدا کنید و خود را از لحاظ جسمانی و روانی آرام کنید.  اگر کمی با روش‌های مختلف رهایی بدن یا RELAXATION آشنا باشید می‌بینید که در کلیه روش‌ها و تکنیک‌های موجود، حرکات با ریتم‌های تنفسی‌ خاص و نفس‌های عمیق شروع می‌شود و بر ریتم تنفس تأکید بسیار وجود دارد.  افرادی که ورزش‌های رزمی انجام می دهند و نیاز به آرامش و تمرکز حواس زیاد هم دارند، از روش‌های تنفسی خاص و نفس‌های عمیق قبل از انجام کار خود استفاده می‌کنند.

 

و از همه مهم تر از این به بعد به استرس فکر نکنید … 

 

🟨🔰🟨لطفا نظرات خود را در خصوص این پست از طریق بخش نظردهی زیر برای ما ارسال کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما و ارایه پست های بیشتر می باشد.

پی نوشت : این مقاله در سال ۹۴ در سایت ارسال و در ۲۱/بهمن /۹۵ به روز رسانی  و مجددا در تاریخ ۱۱/مرداد/۹۷  و در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ توسط عارف نبی زاده به روز رسانی شد.

‫28 دیدگاه ها

 1. سانازعلی مردانی گفت:

  خیلییی ممنونم استادفقط یه خواهش دیگم داشتم میدونم یکم مسخره بنظرمیادولی میشه توبرنامه های اموزشیتون یه قسمتشم اختصاص بدین به اشنایی باخودکامپیوتر؟چون هرجایی که بخای کارکنی بایدبه علاوه نرم افزارابه خودکامپیوترم مسلط باشی مطمئنم خیلیام هستش اصن کارباکامپیوتروبلدنیستن.

  1. سلام وقت بخیر خانم علی مردانی
   فعالیت سایت در زمینه حسابداری است و سعی میکنیم تا جای که امکان داره نرم افزار های حسابداری و مواردی که نیاز است رو آموزش بدیم
   سربلند و سلامت باشید

 2. سانازعلی مردانی گفت:

  ببخشیداستاداگه من همین برنامه اکسل یابرنامه های دیگه رو روبطورکامل یادبگیرم میتونم باهمین چیزای که یادگرفتم جاهای دیگم کارکنم؟

  1. سلام
   اره آموزش های که تا الان ارایه شده شامل بخش های اصلی و مهمی هستند که یک کمک حسابدار و حسابدار باید بلد باشه و اگه اونچه رو درس دادیم یاد گرفته باشید اماده استارت زدن هستید و سعی میکنم در اینده دوره های بیشتری هم تهیه کنیم تا بقیه مواردی که نیاز هست رو بتونید یاد بگیرید
   موفق باشید

 3. سانازعلی مردانی گفت:

  سلام استادوقتتون بخیر..
  ببخشیدمیشه برای برنامه اکسل هم یه جزوه چن صفحه‌ایی بذارید؟

  1. سلام خانم علی مردانی
   واقعا اون دوره جزوه ای نمیخواد و اگر همون مواردی که آموزش دادم رو تمرین و تکرار کنی به صورت کامل و پیشرفته اکسل و کاربرد اون در حسابداری را یاد میگیرید
   موفق باشید

 4. سانازعلی مردانی گفت:

  سلام استادوقتتون بخیر..
  ببخشیدمن برنامه اکسل وهلوروباایمیل خودم خریداری نکردم و برای بروزرسانی برنامه هابایدعضوپنل کاربری شدالان من چجوری میتونم برنامه هاروبه پنل کاربری خودم اضافه کنم؟

  1. سلام
   درخواستتون رو همین الان دیدم ، بررسی میکنم و در صورت امکان هر دو رو به پنل خودتون اضافه میکنم
   موفق باشید

 5. سانازعلی مردانی گفت:

  خیلی ممنونم استاد🙏🏻🌹

 6. سانازعلی مردانی گفت:

  سلام استادممنون بابت توضیح کامل‌تون.
  ببخشیداستادبرای ارشدکتاب مدرسان شریف یاچهارخونه یاکتابای اموزشی دیگم هستش؟

 7. سانازعلی مردانی گفت:

  سلام استادوقتتون بخیر..
  ببخشید برای ازمون بانکداری چه کتابایی لازمه که خونده بشه؟
  واینکه برای هربانک یه ازمون جداکننده هستش؟

  1. سلام خانم علی مردانی گرامی
   هر بانکی که استخدامی داشته باشه موقع استخدام توی اگهی منابع را مینوسه که شما باید اون منابع را تهیه کنید و بخونید . پس اگر دنبال منابع یه اگهی هستید باید اون اگهی رو به صورت کامل مطالعه کنید و دنبال منابع اون آزمون استخدامی باشید که متفاووت هستند . بله هر بانک آزمون جداگانه ای خودش رو داره ولی معمولا مثل هم هستند
   موفق باشید

 8. سلام
  قراربود تو کانال تلگرام در مورد بردن ماشین حساب سر جلسه کنکور اطلاع بدید.
  بالاخره میشه ماشین حساب برد یانه؟
  لطفا جواب بدید.

 9. سلام
  قراربود تو کانال تلگرام در مورد بردن ماشین حساب سر جلسه کنکور اطلاع بدید.
  بالاخره میشه ماشین حساب برد یانه؟
  لطفا جواب بدید.

 10. سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم کسی که کارشناسی رشته ی دیگه ای خونده میتونه تو کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری شرکت کنه؟کنکور کارشناسی به کارشناسی ارشد چطور؟

 11. سلام و خسته نباشید خدمت آقای نبی زاده و همکارانشون
  مقاله عالی بود مخصوصا 5 روشی که گفتید
  خیلی خوندم و همونطور که توی کانال گفتید میخوام امروز دفترچه کنکور سال 95 را تهیه کنم و یه کنکور آزمایشی بدم
  و از الان دیگه به استرس حتی فکر هم نمکینم

  1. مگه‌سوالای ۹۵در دسترسه؟؟

   1. سلام نه حاجی ای سوالای کنکور کاردانی رو داره میگه مال کاردانی به کارشناسی نیست

 12. تنها چیزی که میتونه راحتم کنه قبولی توی شیراز یا تهرانه?

 13. ممنون از مطالب خوبتون**

 14. در کل خوب بود توی توصیه یکش نوشته بود چند شب قبل کنکور درس نخونید اتفاقا من میخاستم تا روز خود کنکور بخونم. یادم باشه سر جلسه کنکور از یک تا ده بشمرم یا چیزی رو فشار بدم.

 15. حمیرا رحیمی گفت:

  مطالب عااالی بود . مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا