دانلود پاورپوینت حسابداری آب

دانلود پاورپوینت حسابداری آب

پاورپوینت حسابداری آب

ارایه شده برای درس مسائل جاری در حسابداری

 

تعداد اسلاید ۱۶
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

حسابداری آب : حسابداری آب علم جدیدی است که به منظور سازماندهی و ارائه اطلاعات مرتبط با حجم فیزیکی آب ، اقتصاد آب ، ملاحضات اقتصادی آب و استفاده از آن مطرح شده است ؛ که تاریخچه آن به اواسط دهه ۱۹۶۰ در استرالیا بر میگردد. برای مشاهده و دانلود پاورپوینت حسابداری آب ادامه مطلب را بررسی کنید.

 

ضرورت موضوع حسابداری آب

یکی از مبرم ترین موضوعات جهانی قرن ۲۱ برای اطمینان از پایداری اقتصادی محیط زیستی و اجتماعی کمبود آب با کیفیت مناسب است.از طریق انجام اصلاحات در رویه های موجود و شیوه های مدیریتی با هدف مدیریت کارایی آب ، اهمیت حیاتی اطلاعات با کیفیت مرتبط با آب برای آگاه سازی تصمیم گیرندگان افزایش یافته است .

 

نقش و اهمیت حسابداری آب :

حسابداری آب فرآیند سیستماتیک شناسایی ، تشخیص، کمی سازی ، گزارشگری و ارائه اطلاعات اعتباردهی در مورد آب ، حقوق و سایر ادعاها نسبت به آب و تعهدات در برابر آن است. حسابداری آب بر مبنای اطلاعاتی در مورد منابع آب انجام تصمیمات رسمی در مورد آب را تسهیل می نماید.

کاربران خروجی های حسابداری آب نوعا افرادی هستند که حسابداری آب را انجام می دهند و عبارتند از مهندسین آب شناسی ، مأمورین اداری ، مسئول وضعیت رودخانه ها ، افراد شاغل در مدیریت سد ها و قانون گذاران.

 

تجارت آب مجازی

 تئوری تجارت آب مجازی به منظور کاهش فشار بر منابع آب به کشورهای کم آب توصیه شده که به جای تولید موادغذایی از منابع آب داخلی به واردات مواد غذایی مبادرت ورزیده و منابع آب داخلی را برای فعالیت های تجاری پرسود اختصاص دهند. در حال حاضر تجارت آب مجازی از لحاظ اقتصادی نامرئی و از لحاظ سیاسی غیر فعال است …

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت حسابداری آب :

دانلود پاورپوینت حسابداری آب

 

نتیجه گیری پاورپوینت حسابداری آب :

مقاله حاضر در رابطه با پی ریزی و توسعه سیستم های مختلف حسابداری آب ، بر اساس مبانی و نظم های مختلف ، پیش زمینه ای ایجاد نمود. دهه گذشته شاهد معطوف شدن توجه بیشتر و انجام تلاش های متمرکز بر مدیریت آب و پیامدهای اقتصادی محیط زیستی- اجتماعی و سایر پیامدهای آن بوده است. …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا