دانلود پاورپوینت بدهی ها در حسابداری

دانلود پاورپوینت بدهی ها در حسابداری

پاورپوینت بدهی ها در حسابداری

آموزش و توضیحات کامل در خصوص بدهی ها

 

تعداد اسلاید ۵۲
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

شواهد حاکی ازآن است که در گذشته بدهی ها به عنوان پدیده های نشات گرفته ازسیستم حسابداری به دست فراموشی سپرده شده بودند . یک شخص یا واحد تجاری یک قلم دارایی می خرید و آنچه به صورت نقد پرداخت نمی شد به عنوان یک قلم پرداختنی ثبت می گردید. یک شخص پول قرض می کرد و وجه نقددریافتی به عنوان یک بدهی ثبت می شد .برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود پاورپوینت بدهی ها در حسابداری در ادامه با ما همراه باشید .

 

شناسایی بدهی ها

در مورد بیشتر بدهی ها زمان شناسایی بسیار مشخص است زیرا هنگام بستن قرارداد تعهد به وجود می آید در آن زمان مبلغ و زمان پرداخت مبلغ تعهد شده مشخص می شود و یا شرایط مندرج در قرارداد آنها را تعیین می نماید . مبلغی را باید پرداخت کردکه به رویدادهای آینده مانند ناخالص فروش آینده بستگی دارد . اگربتوان مبلغ زیان را به شیوه ای معقول برآورد کرد یک بدهی وجود خواهد داشت . از این رو از دیدگاه رفتاری و نیز از دیدگاه استفاده کنندگان از صورت های مالی اگر بتوان مقدار بدهی را تعیین کرد و یا اگر بتوان دامنه این مقادیر و یا احتمال تعیین مقدار آنها را مشخص کرد ، یک بدهی وجود خواهد داشت .

 

بدهی های احتمالی :

وضع یا حالت کنونی ، یا مجموعه ای از شرایط نا مطمئن از نظر سود و زیان محتمل برای یک شرکت که در نهایت زمانی تحقق خواهد یافت که یک یا چند رویداد اقتصادی در آینده رخ دهد یا رخ ندهد .

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت بدهی ها در حسابداری :

پاورپوینت بدهی ها در حسابداری

 

حذف بدهی ها از دفاتر

تازمانی که یک رویداد مالی یا رویداد دیگری رخ ندهد که موجب خروج بدهی ها از دفاتر شود، آنها کماکان در دفاتر باقی خواهند ماند. چگونه می توان  یک رویداد را تعریف کرد؟ این پرسش پیش از این هم مطرح شد و هنگام مطرح شدن پرسش های دیگری در رابط با حذف (از دفاتر خارج کردن) بدهی ها این پرسش مطرح است. یک رویداد، در ساده ترین شکل خود عبارت است از اقدامی که یک بدهکار در بازپرداخت مبلغ مورد بدهی به یک بستانکار به عمل می آورد و بدین گونه، بدهکار از تمام سایر تعهدات رها می شود. این اقدام را تجدید ساختار وام می نامند . متداول این است که بدهی در تاریخ سر رسید بازپرداخت می شود

 

تعیین مبلغ بدهی های جاری غیر پولی

بدهی های جاری غیر پولی آن دسته از تعهداتی هستند که به موجب آنها شرکت کالاها یا خدماتی با کیفیت و مقدار مشخص ارائه خواهد کرد . اغلب این تعهدات ناشی از پیش پرداخت مشتریان برای خدمات آینده می باشد . پیش خرید روزنامه و بلیت فصلی مسابقات نمونه های شناخته شده ای از این گروه می باشد . سایر بدهی ها ناشی از پیش پرداخت های مشتریان برای کالاهای خاص می باشند همه پیش پرداخت ها از نظر ماهیت غیر پولی نمی باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا