دانلود رایگان کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی

دانلود رایگان کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی

دانلود رایگان کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی

دکتر فرزانه بیگ زاده عباسی

 

در پست قبلی جزوه درس تصمیم گیری در مسائل مالی را برای شما قرار دادیم که میتوانید این جزوه را به صورت کاملا رایگان از سایت دانلود کنید و در این پست از سایت حسابداران ایران برای شما کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی را که توسط دکتر فرزانه بیگ زاده عباسی تهیه و تنظیم شده است را قرار دادیم . این کتاب شامل ۱۳۴ صفحه می باشد . برای مطالعه توضیحات بیشتر و دانلود رایگان کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

استفاده از پیشرفتهای معاصر حسابداری هزینه در مدیریت هزینه استراتژیک:

برای هماهنگ کردن مراحل تولید و فراهم کردن فرایند تولید موثر در شرکت های صنعتی، اولین سنجش انجام شده این است که استفاده از تحولات و پیشرفت های معاصر برای ساختار شرکت مناسب هستند. برای این که شرکت های صنعتی به موفقیت برسند، در هر سیستم تولید باید به نحو احسن از سیستم هزینه یابی مدیریت استفاده کنند ) با توجه به پایه و اساس سیستم مدیریت هزینه برای کمک به حداکثر رساندن سود شرکت( . برای دستیابی به این هدف، شرکت های معاصر باید آمادگی برای آینده داشته باشند و همچنین در شرایط رقابتی امروز به طور دائم خود را تجدید و احیا کنند.

 

نقش مدیریت هزینه در کاهش هزینه ها:

مدیریت هزینه فلسفه ی بهبود است زیرا می کوشد راه های مناسبی برای تصمیم گیریهایی که متضمن ارزش آفرینی برای مشتریان، همراه با کاهش هزینه هاست را بیابد وهمچنین بر این نگرش استوار است که هزینه ها به خودی خود ایجاد نمی شوند بلکه تمام هزینه های تولید یا انجام خدمات، نتیجه ی تصمیم گیری های مدیریت است که عمدتاً معطوف به چگونگی استفاده از منابع محدود سازمان است و نقش مهمی را در جهت دادن تصمیمات مدیران به سوی ایجاد ارزش برای ذی نفعان به عهده دارد و بین منافع ذی نفعان مختلف تلفیق مناسب وخلاقانه ایجاد می کند .فلسفه ونگرش مدیریت هزینه متشکل از مجموعه ای از ابزار وتکنیک هایی است که می تواند به تجزیه وتحلیل جامع تصمیمات مدیریت بپردازد و در هر مورد تصمیمات مدیریت را پشتیبانی کند و این مجموعه ابزار وتکنیک های مدیریت هزینه که به پیشبرد اهداف وبرنامه ها یاری می رساند سامانه ی مدیریت هزینه نامیده می شود.)

 

فهرست فصل های کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی :

 • مدیریت هزینه
 • سرمایه در گردش
 • ساختار سرمایه
 • سیاست های تقسیم سود و سود سهام
 • کیفیت سود
 • پورتفوی
 • خرید یا اجاره
 • ادغام و تصاحب
 • ورشستگی
 • مالی و رفتاری
 • بودجه بندی سرمایه ای

 

اجاره املاک در کتاب تصمیم گیری در مسائل مالی :

اگر اجاره فقط مربوط به زمین باشد باید قرارداد از نوع اجاره عملیاتی تنظیم شود.زیرا عمر مفید زمین نامحدود است.اگر در قرارداد بندی گنجانده شوند که به موجب ان مستاجر حق خرید زمین )در زمان خاص(داشته باشد و یا انتقال سند تصریح شده باشد.در واقع این قرارداد از نوع فروش قسطی خواهد بود و باید طبق استاندارد شماره ۶۶ مورد اجاره را به حساب هزینه سرمایه ای ثبت کرد.اگر قرارداد اجاره زمین شامل مبلغی از ۲۷ درصد ارزش بازار دارایی کمتر باشد باید انرا همانند سایر قراردادهای اجاره ثبت کرد.اگر زمین بیش از ۲۷ درصد کل ارزش بازار را تشکیل دهد باید زمین را جداگانه ثبت کرد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۵.۰۱ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pdf می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار Adobe PDF Reader استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا