آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل

آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل

تابع FVSCHEDULE در اکسل

محاسبه ارزش آتی آرایه با تابع FVSCHEDULE در اکسل

 

یکی از مهارت های مهم برای حسابداران یادگیری اکسل هست. ما در دوره آموزش اکسل در حسابداری صفر تا صد این نرم افزار را اموزش دادیم و در این پست از سایت دانشجویان حسابداری آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل را برای شما قرار دادیم. که پیشنهاد میکنم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

FVSCHEDULE : محاسبه ارزش آتی آرایه

تابع FVSCHEDULE ارزش آینده اصل پول را پس از اینکه یک سری نرخ‌های بهره مرکب بر روی آن اعمال شد را محاسبه می‌کند. در اکسل برای محاسبه ارزش آینده اصل پول به کار برده می‌شود که پس از اعمال شدن یک سری نرخ‌های بهره مرکب بر روی آن صورت می‌گیرد. در ادامه نحوه کاربرد این تابع را بررسی می‌کنیم.

 

ورودی تابع FVSCHEDULE در اکسل

principal اصل پول: ارزش فعلی مبلغ سرمایه گذاری شده
schedule سری نرخ بهره در زمان : یک آرایه از مقادیر (بازه ای از سلول‌ها) است که نشان دهنده سری زمانی نرخ های بهره اعمال شده بر روی اصل پول است. در صورتی که به صورت بازه ای از سلول‌ها تعبیه شود، آنگاه سلول‌های خالی برابر با عدد صفر در نظر گرفته خواهند شد.

 

فرمول تابع FVSCHEDULE در اکسل

 

(FVSCHEDULE (principal, schedule=

مثال تابع FVSCHEDULE در اکسل

باتوجه به اطلاعات جدول زیر ، ارزش اتی سرمایه گذاری با نرخ بهره های مختلف را محسابه کنید.

آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل

 

برای محاسبه نرخ بهتر بر اساس این تابع مالی، در کنار نوار فرمول بار روی دکمه   کلیک می‌کنیم تا بخش مربوط به فرمول ها یا پنجره Insert Function اجرا شود. مانند تصویر زیر :

آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل

 

بعد از باز شدن پنجره  Insert Function شما متوانید با جستجو و انتخاب تابع FVSCHEDULE و کلیک‌کردن روی دکمه OK پنجره مربوط به ورود اطلاعات و آرگومان‌ها  را مشاهده کنید که باید بر اساس توضیحات بالا باید اطلاعات مربوط به سلول‌های که اطلاعات در آنها وارد شده را در فیلدهای اکسل مشخص کنیم. مانند تصویر زیر:

آموزش تابع FVSCHEDULE در اکسل

 

جواب نهایی در این مثال (ارزش آینده سرمایه گذاری) ۲۲۴۹۵۲۰۰۰ می‌باشد . فرمول خطی این مثال در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید.

فرمول خطی مثال مربوطه

=FVSCHEDULE(B1؛B2:B4)

 

آموزش نرم افزار حسابداری هلو و سپیدار ویژه بازار کار

نرم افزار هلو و سیپدار دو نرم افزار مطرح در بازار های مالی می باشند و دانشجویان حسابداری سراسر کشور نیاز است که به صورت کامل و حرفه ای نحوه کار کردن با آنها را یاد بگیرند به همین دلیل ما دوره آموزش نرم افزار هلو و دوره آموزش نرم افزار سپیدار را به صورت صفر تا صد تنظیم کردیم و در حال حاضر میتوانید با یک تخفیف طلایی در این دوره ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا