دانلود رایگان پاورپوینت بودجه بندی سنتی و نوین

دانلود رایگان پاورپوینت بودجه بندی سنتی و نوین

دانلود رایگان پاورپوینت بودجه بندی سنتی و نوین

اعضای گروه: جواد مختاری فاطمه ولیزاده بهنازغفاری

 

تعداد اسلاید ۱۹
فرمت ppt
دسته
پاورپوینت های حسابداری

 

بودجه، برنامه  پیش بینی شده  مدیریت به منظور استفاده از منابع  واحد تجاری برای یک دوره زمانی آتی است  که در قالب اطلاعات  کمّی بیان می شود، به عبارت دیگر بودجه توصیف مقداری اهداف مدیریت وبیانگر مراحل و راه های رسیدن به این اهداف می باشد. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت بودجه بندی سنتی و نوین در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

محدودیتهای بودجه بندی

۱.بودجه از لحاظ علمی دقیق نبوده وهمواره برخی قضاوتهای شخصی درآن دخیل است. ۲.برخی ازبرنامه های بودجه به دلیل عدم حمایت یاحمایت سطحی مدیران اجرایی ممکن است باشکست مواجه شود. ۳.بودجه بندی ممکن است موجب شودمدیران احساس کنندکه درتنگناقرارگرفته وفاقداختیارات لازم می باشند،لذاباعث نادیده گرفتن وظایف محموله به آنهامی شود. ۴.ازآنجایی که فرایندبودجه بندی نیازبه زمان دارد،لذاباگذشت زمان ممکن است مدیران واحدتجاری علاقه خودرانسبت به بودجه ازدست بدهند.

 

تعریف بودجه بندی جامع

بودجه جامع برنامه های مالی وعملیاتی مدیریت برای یک دوره زمانی آتی است که در قالب مجموعه ای از صورتهای مالی تلخیص می شود و در برگیرنده کلیه عملیات و سطوح مدیریت واحد تجاری است. به عبارت دیگر بودجه جامع معرف طرح کلی واحد تجاری برای دستیابی به اهداف نهایی آن در دوره بودجه است که انتظارات مدیریت را درباره درآمدها، هزینه ها، سودخالص و جریان نقدینگی و وضعیت مالی به صورت مقداری نشان میدهد.

 

بودجه بندی جامع(عملیاتی)

بودجه عملیاتی زیربنای بودجه های مالی است و نتایج مورد انتظاراز اجرای عملیات آتی واحدتجاری راتشریح میکندودربرگیرنده صورت سود و زیان بودجه ای واجزای مختلف آن است و شامل بودجه های زیراست: ۱.بودجه فروش ۲.مقدارتولید ۳.موادمستقیم ۴.موجودیهای پایان دوره ۵.بودجه بهای تمام شده کالای فروش رفته ۶.هزینه های فروش ۷.هزینه های اداری ۸.صورت سود و زیان بودجه ای

 

تعریف بودجه بندی قابل انعطاف

بودجه قابل انعطاف درواقع یک بودجه ثابت است که برای سطوح مختلف فعالیت در دامنه مربوط تعدیل شده است و به مدیریت امکان می دهد تا درآمدها و هزینه های واقعی را با بودجه های آن در همان سطح فعالیت واقع شده مقایسه کند. در بودجه قابل انعطاف می بایست هزینه ها به ثابت ومتغیر تفکیک شودتا بتوان با هزینه های واقعی مقایسه و انحرافات مربوط را محاسبه و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. از طریق لینک زیر میتوانید فایل پاورپوینت بودجه بندی سنتی و نوین را به صورت رایگان از سایت آی آر حسابداران دانلود کنید.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۳۸۸ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا