دانلود رایگان پاورپوینت نقش مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری حسابداری دولتی

پاورپوینت نقش مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری حسابداری دولتی

پاورپوینت نقش مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری حسابداری دولتی

 

در این پست از سایت حسابداری دانشجویان و دانش آموزان ایران فایل پاورپوینت جدیدی برای شما آماده کردیم . این فایل پاورپوینت مرتبط با درس حسابداری دولتی پیشرفته کارشناسی ارشد حسابدرای می باشد .  این فایل توسط خانم نوشین ساعد موچشی و خانم سمیه غلام ویسی تهیه و تنظیم شده است . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت نقش مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری حسابداری دولتی در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

مقدمه مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری حسابداری دولتی :

مفهوم مسئولیت پاسخگویی در کشورهای با  نظام سیاسی مردم سالار از دیرباز جایگاه ویژ ه ای داشته است. در چارچوبی که مبتنی بر مسئولیت پاسخگویی است هدف حسابداری فراهم آوردن نظامی منصفانه  از جریان اطلاعات میان پاسخگو و پاسخ خواه است.این چارچوب بر پایۀ رابطه مسئولیت پاسخگویی میان دو طرف بنا می شود.بر مبنای رابطه بنیادی پاسخگو یی پاسخ خواه حق معین برای دانستن دارد ، در عین حال ،پاسخ گو نیز حق دارد از حریم قانونی خود حفاظت کند.دانستن اطلاعات بیشتر دربارۀ پاسخگو ضرورتاً بهتر نیست.البته شاید از منظر پاسخ خواه بهتر باشد اما لزوماً از منظر رابطه کلی پاسخگویی این گونه نیست . چارچوب های مفهومی مبتنی بر مسئولیت پاسخگویی حق هردو طرف را در نظر می گیرد.وبه همین دلیل دو سویه است…..

 

تهیه اطلاعات در حسابداری دولتی :

همان طور که ملا حظه می شود تهیه اطلاعات برای تصمیم گیری های اقتصادی ،اجتماعی در هدف کلی چارچوب نظری شورای ملی حسابرسی دولتی  ،در در جه اول اهمیت قرار دارد و مسئولیت پاسخگویی به صورت ضمنی مورد توجه قرار گرفته است. اولویت تصمیم گیری بر مسئولیت پاسخگویی در چارچوب نظری یا رشد مشهود است. گزارشگری مالی فعالیتی اجرایی است و باید بر اساس سودمندی آن مورد ارزیابی قرار گیرد سودمندی اطلاعات مالی محدود به تصمیم گیری اقتصادی نخواهد بود بلکه شامل تصمیم گیری سیاسی و اجتماعی نیز خواهد بود.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا سایت آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۲۶۴ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا