دانلود فرم دریافت سفته (word)

دانلود فرم دریافت سفته (word)

دانلود فرم دریافت سفته از پرسنل بابت ضمانت کار

 

در پست قبلی سایت برای شما فرم دریافت مرخصی را قرار دادیم که میتوانید از طریق سایت دانشجویان حسابداری همین الان دانلود کنید. و در این پست از سایت آی آر حسابداران برای شما فرم دریافت سفته کارگران را قرار دادیم. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود فرم دریافت سفته در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سفته چیست؟

سفته یا فته طلب از کلمه استناد گرفته شده و به سندی تجاری گفته می‌شود که بر اساس آن، شخص صادر کننده سفته متعهد می‌شود که مبلغ معینی را که در سفته مشخص می‌شود در زمان مشخص یا عندالمطالبه به فرد گیرنده سفته پرداخت کند. با این حال، این روزها از سفته بیشتر به عنوان ضمانت و تعهد استفاده می‌شود و چک جایگزین سفته در انجام معاملات شده است.

 

سفته بابت حسن انجام کار

معمولا در زمان استخدام پرسنل از آنها یک سفته به یک مبلغی از پرسنل گرفته می شود که تضمین انجام وظایف می باشد و بعد از پایان قرار داد کافرما موظف است این سفته را به شخص مورد نظر تحویل بدهد. این موضوع وجهه قانونی ندارد اما یکی از مواردی است که امروزه در اکثر شرکت ها انجام می شود. در ادامه برخی از نکات مورد نظر را ارئه میکنیم که پیشنهاد میکنم جدی بگیرید. اخذ چک و سفته از کارگران توسط کارفرمایان ممنوع می‌شود.

 

هیچ وقت سفته سفید امضاء به کارفرما ندهید!

در سفته یا در قرارداد کار لازم است حتما علت صدور را مشخص کنید؛ مثلا بنویسید بابت ضمانت حسن انجام کار، بابت تضمین حسن انجام کار، بابت ضمانت قرارداد و … در صورتی که سفته را سفید امضا به کارفرما بدهید و در قرارداد کار نیز اشاره‌ای به سفته نشده باشد کارفرما می‌تواند سفته را نقد کند و شما دلیل و مدرکی دال بر اینکه سفته صرفا برای ضمانت حسن انجام کار بوده نخواهید داشت.

 

حتما از سفته کپی بگیرید!

نکته ای که باید به آن توجه کنید کپی گرفتن از سفته است . از سفته یک نسخه کپی بگیرید و از کارفرما بخواهید آن را امضا کند. در این صورت، اگر بعدا مشکلی پیش بیاید یا کارفرما به هر دلیلی از استرداد سفته خودداری کند شما دلیل و مدرک محکم و قانونی برای احقاق حق خود خواهید داشت. از طریق لینک زیر میتوانید فرم دریافت سفته را دانلود کنید.

 

دانلود فرم مربوط به دریافت سفته – کلیک کنید

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  چطور دانلود کنم با گوشی باز نمیشه

  1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

   سلام وقت خوش
   از طریق رایانه دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا