دانلود فرم عدم نیاز و اخراج پرسنل (word)

دانلود فرم عدم نیاز و اخراج پرسنل (word)

دانلود فرم عدم نیاز و اخراج پرسنل (word)

نمونه نامه اعلام قطع همکاری با پرسنل – متن نامه اخراج کارگر توسط کارفرما

 

در پست های قبلی سایت برای شما نمونه فرم های حسابداری حقوق و دستمزد زیادی قرار دادیم مثل فرم استعفا یا فرم های قرار داد کاری که میتوانید آنها را از طریق سایت به صورت کاملا رایگان دریافت و استفاده کنید و در این پست از سایت میخواهیم نمونه فرم های عدم نیاز و اخراج پرسنل را برای شما قرار بدهیم. برای توضیحات بیشتر و دانلود فایل های حسابداری در ادامه با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

اخراج یا عدم نیاز نیروی کار

در طی همکاری کارگران با شرکت ها امکان دارد بنا به دلایل و اختلافاتی کارفرما کارگری را اخراج کند ضمن اینکه باید دایره حسابداری حقوق و دستمزد تمامی حقوق و مزایای کارگر را تا زمان اشتغال محاسبه و به وی پرداخت کنید باید نامه عدم نیاز یا اخراج را تنظیم و ارائه کند. به همین دلیل در این پست از آی آر حسابداران نمونه های از فرم های اخراج پرسنل برای شما قرار دادیم که میتوانید دانلود و از آنها استفاده کنید.

 

حق سنوات و عیدی کارگران در زمان اخراج

اگر کارفرما کارگری را اخراج کند به میزان کارکرد او باید حق سنوات و عیدی و پاداش مربوط به آن کارگر را به صورت دقیق محاسبه و در زمان اخراج به آن پرداخت کند. محاسبه حق سنوات و عیدی و پاداش باید بر اساس قانون کار باشد که میتوانید آموزش محاسبه حق سنوات و همچنین آموزش محاسبه عیدی و پاداش را در سایت مشاهده کنید.

 

قصور کارگر در انجام وظایف محوله

در قرارداد کار بین کارفرما و کارگر، تمامی وظایف کارمند یا کارگر مشخص شده است؛ از همین رو فرد باید خود را متناسب با موارد موجود در قرارداد آماده کند. حالا اگر کارگر وظایف خود را به خوبی انجام ندهد و در انجام آن کوتاهی کند، طبق قانون مقصر شناخته می‌شود و باید اخراج شود. در این حالت است که رای به نفع کارفرما صادر می‌شود بر اساس قوانین اخراج کارگر، از کار برکنار می‌شود.

 

اخراج کارگر توسط کمیته انضباطی کار

در هر کارگاه یا محیطی، قوانین و آیین‌نامه‌های انضباطی خاصی وجود دارد که همه افراد باید به آن‌ها عمل کنند. اگر هر کدام از کارمندان و کارگران به این موارد توجهی نشان ندادند، باید به آن‌ها تذکر شفاهی و کتبی ارائه شود.حالا اگر بعد از چند بار تذکر، باز هم فرد به کار غیر قانونی خود ادامه دهد، کارفرما حق اخراج آن را دارد. به این صورت که کارفرما باید تصمیم خود را به شورای اسلامی کار یا انجمن صنفی مربوط به آن کارگاه برساند و بعد از دریافت نظر مثبت آن، نامه اخراج کارگر را تنظیم کند.

 

در زمان اخراج پرسنل حتما به نکات زیر توجه کنید

  • خبر اخراج کارگر را خودتان اعلام کنید.
  • با کارمند خود بحث یا دعوا نکنید.
  • تصمیم خود را تغییر ندهید.
  • از زحمات کارگر تشکر کنید.

 

نمونه نامه اعلام قطع همکاری با پرسنل

متن نامه اخراج کارگر توسط کارفرما یکی از موارد مهمی است که باید با رعایت موارد بالا در یک فرم عدم نیاز و اخراج پرسنل تنیظم شود و بعد از آن ثبت شود. واحد حسابداری یا کارگزینی یا منابع انسانی میتواند این نامه را به پرسنل مورد نظر تحویل دهد. ما در ادامه چند نمونه از این نامه ها برای شما اماده کردیم که میتوانید تهیه و ویرایش و استفاده کنید.

 

دانلود فرم های اخراج و توبیخ – کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا