پروژه مالی تجزیه و تحلیل شرکت فولاد خوزستان

پروژه مالی تجزیه و تحلیل شرکت فولاد خوزستان

پروژه مالی تجزیه و تحلیل شرکت فولاد خوزستان

پروژه مالی تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی شرکت فولاد خوزستان

پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی عام

 

تعداد صفحات ۷۴ صفحه + فایل اکسل
فرمت : excel و word
دسته بندی پروژه مالی حسابداری

 

 

مقدمه پروژه مالی تجزیه و تحلیل شرکت فولاد خوزستان:

انتخاب ارقام و اطلاعات ، مقایسه و تعیین رابطه بین آنها و ارزیابی حاصل از آن را تجزیه و تحلیل مالی می نامند. بنابراین مرحله ی اول انتخاب ارقام و اطلاعات است که از بررسی و تفسیر آنها اخذ تصمیم امکان پذیر شود مرحله دوم مقایسه و تنظیم و مشخص کردن روابط بین ارقام است.یکی از شیوههای اصلی تحلیلگران مالی در ارزیابی شرکتها، استفاده از صورتهای مالی آنهاست. تحلیلگران صورتهای مالی یک شرکت را میگیرند و با اقدامات مقایسه اقدام به تجزیه و تحلیل آنها میکنند…

 

تاریخچه شرکت فولاد خوزستان :

شرکت فولاد خوزستان در تاریخ ۲۵/۰۹/۱۳۶۷ و با نام صنایع فولاد اهواز به ثبت رسیده است. و از تارخ ۲۳/۶/۱۳۷۴ نام شرکت از «صنایع فولاد خوزستان» به «فولاد خوزستان – سهامی خاص»تغییر یافته است. از ابتدای سال ۱۳۸۲ کلیه سهام شرکت ملی فولاد ایران ( موسس شرکت ) به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران واگذار شده است. و از تاریخ ۲۳/۵/۱۳۸۵ نوع شرکت از « سهامی خاص» به « سهامی عام » تغییر یافته است.شرکت فولاد خوزستان، قطب دوم تولید فولاد خام در جمهوری اسلامی ایران، ویکی از بنگاه های پیشرو اقتصادی کشوراست که در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد….

 

تجزیه و تحلیل نسبت های مالی در این پروژه حسابداری:

یکی از ابزارهای که برای تعیین موقعییت مالی شرکتها مورد استفاده قرار می گیرد تجزیه و تحلیل نسبت های مالی است. در واقع نسبت های مالی واقعیت های مهمی را در ارتباط با عملیات و وضعیت مالی یک شرکت آشکار می سازد. قایده محاسبه نسبتها آن است که رابطه بین اقلام عمده صورتهای مالی دقت پیدا می کند .همچنین با استفاده از آن مشکلات و نقاط ضعف و قوت مالی شرکتها تعیین می گردد. البته نسبت ها وقتی بیشتر مفهوم پیدا می کنند که با سایر نسبت ها در گذشته همان شرکت و یا با مؤسسات مشابه و یا با استانداردهای مطلوب صنعت مربوط مقایسه شوند.

 

تجزیه و تحلیل مالی شرکت فولاد خوزستان:

تجزیه و تحلیل مالی ابزاری برای شناخت و ارزیابی عملکرد وضعیت مالی گذشته , جاری و پیش بینی وضعیت اینده شرکت است .نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل مالی , مورد استفاده گروههای ذینفع متفاوتی مانند اعتباردهندگان ،سرمایه گذاران و مدیران قرارمی گیرد . تجزیه وتحلیل صورت های مالی شرکت فولاد خوزستان شامل تجزیه و تحلیل عمودی ، افقی و محاسبه نسبت ها است. قابل ذکر است اطلاعات مالی۵ ساله این شرکت از سال ۸۴ تا ۸۸ از ارقام تجدید نظر شده صورت های مالی است به استثنای سال ۸۸ که ارقام تجدیدنظر شده استفاده نشده است …

 

تجزیه و تحلیل افقی اطلاعات شرکت فولاد خوزستان:

این نوع تجزیه و تحلیل، اطلاعات صورتهای مالی را برای چند دوره مالی بر مبنای اطلاعات سال پایه بیان میکند و موفقیت در هر دوره مالی با مقایسه اطلاعات سنوات قبل بررسی می شود. تجزیه و تحلیل افقی، بررسی روند حسابها طی دو یا چند دوره مختلف می باشد. و چون بر روند حسابها تاکید دارد ، شناسایی اقلامی از ترازنامه یا صورت سود وزیان که انحراف زیادی دارند و نیازمند توجه بیشتری هستند،ساده می شود .

 

فایل اکسل پروژه مالی تجزیه و تحلیل شرکت فولاد خوزستان :

تمامی پخس های تجزیه و تحلیل های صورت های مالی و نسبت های مالی و سایر بخش ها در فایل اکسل به صورت کامل تهیه و تنظیم سده است و بخش های که نیاز به توضیحات و بررسی داشته به فایل ورد پروژه منتقل شده است . برای مشاهده جزئیات بیشتر فایل ورد پروژه فهرست آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

 

مشاهده فهرست کامل این پروژه مالی (کلیک کنید)

این پروژه ۱۰۰ درصد کامل و آماده ارایه می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا