آموزش محاسبه اقساط وام ها با تابع pmt در اکسل

آموزش محاسبه اقساط وام ها با تابع pmt در اکسل

آموزش محاسبه اقساط وام ها با تابع pmt در اکسل

آموزش کامل تابع pmt برای حسابداران

 

در پست های قبلی از سایت آموزش قرار دادن رمز روی فایل اکسل و و انجام محاسبات شرطی با تابع ایف را برای شما قرار دادیم و در این پست از سایت تخصصی دانشجویان قصد داریم به شما آموزش بدیم که چطور میتونید با یک تابع در اکسل مبلغ هر قسط وام های بانکی را به راحتی بدست بیاورید. برای یادگیری این مطلب در ادامه با آی آر حسابداران همراه باشید

 

محاسبه اقساط وام های بانکی با اکسل

وقتی ما یه وام میگیریم اولین موردی که ذهن ما رو درگیر میکنه این هستش که اقساطش چقدر میشه و به چه صورت باید اونها را پرداخت کنیم . به همین خاطر میریم سراع انجام محاسبات دستی تا بتونیم یه رقم مشخصی برای مبلغ هر قسط بدست بیاریم و اینکار ممکن هست زمان زیادی رو هم از شما بگیره ولی در نرم افزار اکسل با یک تابع بسیار کاربردی خیلی راحت میتونید این محاسبات را در کمتر از یک دقیقه انجام بدید.

 

آموزش تابع pmt برای محاسبه اقساط وام

تابع PMT در دسته توابع مالی (Financial) قرار دارد و مبلغ قسط را بر اساس نرخ بهره، تعداد اقساط و مبلغ وام محاسبه می‌کند. اگر میخواهید توابع مالی و حسابداری را به صورت کامل یاد بگیرید. پیشنهاد میکنیم دوره آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل را حتما بررسی کنید.“PMT” مخفف “Payment” به معنی پرداخت است. و این تابع ۵ آرگومان دارد که در ادامه اونها رو بررسی میکنیم و باهاشون آشنا میشیم.

 

 آرگومان های تابع pmt در اکسل

  1.  Rate: نرخ بهره در هر دوره را در این قسمت وارد کنید. عدد مربوط به این قسمت می‌تواند به صورت درصد یا اعشاری باشد.
  2. Nper: تعداد اقساط وام را در این قسمت وارد کنید.
  3. Pv: مبلغ قابل پرداخت، یعنی کل مبلغ وام را در این قسمت وارد کنید.
  4. Fv: مقدار مانده نقدی است که می‌خواهید بعد از آخرین پرداخت، پرداخت کنید. در صورت وارد نکردن مقداری در این قسمت، مقدار (۰) فرض می‌شود.
  5. Type: زمان پرداخت وام را در این قسمت تعیین کنید. :اگر عدد ۰ را در این قسمت وارد کنید یا هیچ عددی وارد نکنید. پرداخت‌ در پایان هر دوره انجام می‌شود. اگر عدد ۱ را وارد کنید، پرداخت در ابتدای هر دوره انجام می‌شود.

فیلم آموزش محاسبه اقساط وام ها با تابع pmt در اکسل

 

دانلود فایل اکسل آموزش مربوطه- کلیک کنید

دانلود فیلم آموزشی مربوطه – کلیک کنید

 

اگر قصد یادگیری اکسل در حسابداری را دارید !!!

توجه کنید : این فیلم فقط چند یک دقیقه از ساعت ها آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل می باشد و اگر قصد یادگیری توابع مالی و حسابداری اکسل را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما دوره آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل را بررسی کنید و اگر به تازگی و از پایه قصد یادگیری اکسل و اکسل در حسابداری را دارید توصیه میکنیم دوره آموزش اکسل در حسابداری سایت را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا