پروژه مالی بررسی سیستم حسابداری در مدارس

پروژه مالی بررسی سیستم حسابداری در مدارس

پروژه مالی بررسی سیستم حسابداری در مدارس

پایان نامه کارشناسی حسابداریپایان نامه کاردانی حسابداریپروژه مالی حسابداری

تعداد صفحات ۷۹صفحه
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری

مقدمه پروژه مالی بررسی سیستم حسابداری در مدارس :

ایزد منان را سپاسگزاریم که این توفیق را نصیب  نموده تا گامی چند کوتاه در جهت رفع مشکلات  و موانع مسئولین و متصدیان واحدهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش استان یزد با بهره گیری از تجربیات ارزنده همکاران عزیز وصاحبنظران و دستورالعملهای لازم الاجراء برداریم . بدون شک برقراری یک سیستم صحیح جهت اداره امور مالی مستلزم داشتن اطلاعات و آگاهیهای لازم در زمینه های مالی واستفاده کامل و درست از روشهای حسابداری و پیروی از اصول فنی حسابداری است .

از طرف دیگر امور مالی هر واحد به منزله قلب هر سازمان محسوب میشود که باید از صحت و سلامت کامل برخوردار باشد . همچنین ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در فعالیتهای مالی و جلوگیری از سلیقه ای عمل نمودن که موجب بی نظمی و سردرگمی و احیانا سوءاستفاده های احتمالی خواهد شد بسیار ضروری است که انجام این امراز اهم روشها و برنامه های دولت میباشد…..

 

دوره مالی سیستم حسابداری در مدارس:  

دوره مالی طبق قوانین و مقررات حاکم بر واحدهای آموزشی و پرورشی از اول مهر لغایت پایان شهریورماه سال بعد خواهد بود که واحدهای آموزشی و پرورشی موظف هستند در پایان هر سال تحصیلی تراز عملیات مالی چهار ستونی خود را در سه نسخه تنظیم و طبق ماده ۱۱دستورالعمل مالی مدارس صادره از سوی وزارت آموزش و پرورش به واحدهای ذیربط  تحویل نمایند.بدیهی است این ترازنامه باید  پس از تایید شورای مالی آموزشگاه ارسال گردد….

 

حساب بانکی سیستم حسابداری مدارس :

هر واحد آموزشی و پرورشی فقط مجاز به داشتن یک شماره حساب بانکی قابل برداشت نزد یکی از شعب بانکهای دولتی ترجیحا سیبای بانک ملی هستند(باستثنای هنرستانها و مراکز مشابه). دریافت کارت بانکی وافتتاح این حساب باید با معرفی و تایید امور مالی مدیریت یا اداره مربوطه صورت گیرد . برداشت از حساب مذکور با حداقل دو امضا ( مدیر واحد آموزشی به عنوان امضا ثابت و امضای یکی از دو نفراز اعضای شورای مالی ) مدرسه به عنوان امضای متغیر انجام می شود.مدارس غیر انتفاعی تابع ضوابط خاص خود میباشند….

 

تنخواه گردان در مدارس :

به منظور تسهیل و تسریع در گردش امور مالی و انجام هزینه های ضروری و فوری طبق دستورالعمل مالی مدارس از حساب بانکی مدرسه با تشخیص و تصویب و تایید شورای مالی مبلغ ثابتی به عنوان تنخواه گردان در اختیار مدیر مدرسه (رئیس شورای مالی)گذاشته میشود . این مبلغ معمولا بر حسب ضرورت در ابتدای دوره مالی از حساب بانکی مربوط برداشت و منتهی به پایان سال مالی باید به حساب بانکی واریز و یا تسویه حساب گردد .در حال حاضر حداکثر میزان تنخواه گردانی  که در…

 

دانلود و مشاهده فهرست پروژه مالی (کلیک کنید )

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام میبخشید امکان ویرایش این فایل رو بعد از دانلود دارم؟

  1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله فایل با فرمت ورد می باشد و میتونید ویرایش کنید و هیچ محدودیتی در این خصوص ندارید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا